KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15229040
nr 1522 9040
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
"Bar". Signerad, numrerad 1968. Blandteknik, bildmått: 15x18 cm, yttermått inklusive ram: 27x30 cm
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 20 februari 2023
kl 19:34:11
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.000 kr
3.200 kr
3.400 kr
3.600 kr
3.800 kr
3.800 kr
4.000 kr
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
All världens barn (Lisa Larson)